KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046071
nr 1404 6071
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, 64x79, yttermått inklusive ram: 68x83 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:08:39
1.100 kr
1.500 kr
1.600 kr
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson